Průmyslová automatizace D2G

#Automation #SalesForce
 data-srcset
 data-srcset

D2G je skupina českých strojírenských společností, které se specializují na průmyslovou automatizaci a robotizaci – sdružené firmy vyrábí hlavně jednoúčelové stroje a montážní linky. Spolupráce D2G s AspectWorks trvala více než 4 roky. Nejdříve se vyvíjelo řešení pro jednu ze zakládajících firem Deimos, následně i pro ostatní společnosti ve skupině.

Jak Salesforce sjednotilo práci několika průmyslových firem

Když jsme v AspectWorks začali pracovat pro Deimos, jedním z hlavních cílů bylo vytvořit jednotný nástroj pro řízení projektů. V první řadě měl řídit i sledovat výrobu, volné kapacity, čas nebo projektové náklady. Deimos si vybrali řešení založené na Salesforce, aby nahradilo zastaralé nástroje a systémy (mnoho složitých tabulek v Excelu a podobných aplikacích). Nový systém vytváří GANTT grafy a interaktivní tabulky, které vychází z nasbíraných dat. Salesforce zároveň umožňuje těžit z výhod nativních mobilních aplikací a multijazyčnosti (multilinguality).

V pozdější fázi jsme přinesli propojení systému Helios ERP, využívaného do té doby společností D2G, se Salesforce založeným na vlastní Java aplikaci. Může tak docházet k obousměrnému toku dat mezi platformami, a to v reálném čase. Systém nejenže sleduje objednávky a faktury, ale umožňuje také sdílení informací z Helios do Salesforce, kde lze opakující se úkoly snadno automatizovat a tím spořit čas i finance, nebo automaticky schvalovat objednávky s předem nastavenou maximální hodnotou. Nový systém také vyhovuje přání manažerů D2G, aby uměl automaticky odeslat dodavatelům každou novou objednávku.

Klíčovým faktorem byla pro D2G snadná použitelnost. I proto je dnes nový systém u uživatelů velmi oblíbený. Velmi užitečnou se například ukázala funkce, díky které lze jednoduše sledovat požadavky zaměstnanců na dovolenou. Nadřízený pracovník je následně schvaluje přes počítač či mobilní telefon. Aplikace je také přímo propojená s modulem pro správu projektů skupiny D2G.

V neposlední řadě jsme automatizovali proces přípravy objednávek dodavatelům. Elektronické dokumenty v pdf formátu se generují automaticky na základě dat ze Salesforce a poté se odesílají k dodavatelům, kteří mohou potvrdit termín dodání. Díky funkci Salesforce’s Sites mohou zároveň sami dodavatelé zadávat do systému informace o termínu dodávky. 

Zrychlení procesů a maximální flexibilita

Díky spolupráci s AspectWorks může skupina D2G zrychlit práci mnoha způsoby: automatizací opakujících se úkolů, modernizací stávajících procesů nebo maximálním využitím možností aktualizovaných nástrojů. V D2G je teď snazší zpracovávat příchozí objednávky. Skupina těží z výhod cloudové architektury Salesforce, která pomohla zpřístupnit klíčové informace ze smartphonů (včetně možnosti zadávat data z terénu). Flexibilita platformy Salesforce, kombinovaná se špičkovými znalostmi vývojářů, přinesla inženýrské skupině D2G prvotřídní standardizovanou platformu i tým, který umí i do budoucna přinášet a aplikovat nová řešení systému na základě aktuálních potřeb.

Hlavní přínos AspectWorks

  • Důraz na pochopení byznysových potřeb a cílů klienta.
  • Kompletní vývoj vlastního řešení.
  • Klientská podpora i po předání produktu.
  • Školení šitá na míru.
  • Vývoj intuitivního a částečně automatizovaného systému.
Zpět

Posuňte s námi své služby dál.

Nasměrujeme vás správným směrem!

Kontakujte nás